past webinars

past webinars

find a webinar

החופש ליצור – על חדשנות בתעשיית הביוטק הישראלית עם ד”ר ענבל צפיר-לביא

ד”ר ענבל צפיר-לביא השלימה את עבודת הדוקטורט שלה באימונולוגיה מולקולרית בטכניון. מחקרה התמקדבאימונולוגיה של גליובלסטומה (גידול במוח) ויצירת גישות אימונותרפיה חדשות עבור גליובלסטומה.

לאחר סיום לימודיה הצטרפה למרכז המחקר החדשני של BioRad בחיפה. בקשת הפטנט (IP) הראשונה שלה הוגשה שם. לאחר שלוש שנים הצטרפה לחברת Aevi Genomic Medicine (ישראל) כעוזרת מחקר ובהמשך כמנהלת פרויקטים ומנהלת צוות. ההתמקדות העיקרית בתפקיד הייתה יצירת טיפול גנטי ותאי להפרשת נוגדנים אוטולוגית בעיקר באונקולוגיה. בקשת הפטנט (IP) השנייה שלה הוגשה ב-Aevi. לאחר כשנתיים נסעה לרילוקיישן מטעם החברה לארה“ב על מנת להיות חלק ממחקר בגישה חדשנית של רפואה גנומית לכשנה. ד”ר צפיר–לביא חזרה לישראל לפני מספר חודשים. 

 ד”ר צפיר-לביא סיפרה על המסלול שעשתה בתעשייה (בארץ ובארה”ב) בשילוב עם הסיפור האישי שלה והסיבות שגרמו לה לבחור לחקור בתעשייה ודווקא בישראל. היא בחנה את השוני בקבלת החלטות בתעשייה לעומת אקדמיה, ובפרט סיפרה על ההזדמנויות לחדשנות בתעשייה הישראלית ועל ההזדמנות להשפיע על חיי חולים.

לצפיה כעת

התכנית הרב שנתית של ות”ת – אתגרים והזדמנויות באקדמיה הישראלית ובהתפתחות הסגל עם אמיר גת

מר אמיר גת משמש כממונה על תחום הקצבות למחקר באגף לתקצוב בוועדה לתכנון ותקצוב (ות”ת) של המועצה להשכלה גבוהה (מל”ג). מר גת הוא בעל תואר ראשון (B.A.) בכלכלה ומינהל עסקים ותואר שני (M.B.A.), שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא עובד במל”ג בתפקידים שונים כבר כ-20 שנה ובתפקידו הקודם היה ממונה על תקציבי האוניברסיטאות וקרנות המחקר.

מר גת הציג בוובינר:
– רקע על ההשכלה הגבוה ועל מל”ג ות”ת
– מבנה המערכת האקדמית בישראל
– התוכנית הרב שנתית של ות”ת
– קרנות המחקר השונות
– הקמה ושדרוג תשתיות מחקר (מענקי ציוד מחקרי)
– תוכניות הדגל – רפואה מותאמת אישית, מדע וטכנולוגיית קוואנטים, מדעי הנתונים (big data, data sciences) ומדעי הרוח
– מאמצים מגדריים – מלגות למחקר בחברה הערבית ובחברה אתיופית והוגנות מגדרית באקדמיה ובמחקר

לצפיה כעת

פתיחת מעבדה כחוקר צעיר – ד”ר דני בן צבי‎

ד”ר דני בן צבי השלים את הדוקטורט שלו במכון ויצמן אצל פרופ’ נעמה ברקאי ופרופ’ בני שילה ב-systems Biology וביולוגיה התפתחותית. הוא עבד על פוסט הדוקטורט אצל פרופ’ דאג מלטון בנושא השמנה וסכרת בהרווארד.
בסוף 2016 פתח מעבדה בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, שעוסקת בהשפעות של ניתוחי הרזיה על מטבוליזם. ב-2017 זכה במלגת המחקר של Zuckerman STEM Leadership Program 
הוא הציג את נסיונו האישי בחיפוש משרה והקמת מעבדה:
– הגשת מועמדויות – מה בכלל האופציות?
– הראיונות לתפקיד pi
– איך לבחור מוסד?
– הזמן הכי כיפי בפוסט: לפני שמגיעים לארץ
– מה עושים בשנה הראשונה כ-pi?
– מה עושים בשנה השניה כ-pi?
– טעויות והצלחות אישיות

לצפיה כעת

רשתות חברתיות מקצועיות למדענים עם ד”ר תומר נויהאוזר

רוצים להגדיל את החשיפה למחקר שלכם? כתבתם מאמר נפלא אבל הוא לא מקבל את תשומת הלב הראויה לו? מעוניינים לשפר את הסיכויים שלכם לקבל משרה באקדמיה או בתעשייה?

מה אם נאמר לכם שיש פתרון שיעזור לכם לשפר את את הסיכויים, הוא לא עולה כסף והוא נגיש בקלות, לא תצטערו שהתעלמתם ממנו?

בוובינר הסביר ד”ר נויהאוזר כיצד לנצל רשתות חברתיות מקצועיות לטובתכם ולטובת חשיפה חיובית עם התמקדות בטוויטר, Research Gate וכמובן LinkedIn.

ד”ר תומר נויהאוזר הוא יזם מדעי, במהלך הפוסטדוקטורט שלו ב McGill הוא יסד את המרכז של ScienceAbroad במונטריאול, הקים ומכר חברה לחיישנים אלקטרוכימים והיה שותף למספר מייזמים טכנולוגים וחברתיים. כיום הוא מתגורר  Ottawa ומתמחה בפיתוח עסקי. תומר מייצג מספר חברות תוכנה מול גופים ממשלתיים, נותן יעוץ מדעי לסטארטאפים ומשמש כנציג של  ATIVEinspiring, מייזם לפיתוח כישורים עסקיים ועידוד יזמות.

ניתן למצוא את ד”ר נויהאוזר בלינקדאין – https://www.linkedin.com/in/tomernoyhouzer/

לצפיה כעת

הכירו את המכללה האקדמית תל חי

נשיא המכללה האקדמית תל-חי, פרופ’ יוסי מקורי, דיקן בי”ס לרפואה באוני’ תל אביב לשעבר, סיפר על ייחודה של המכללה, על תחומי המחקר הקיימים בה ועל  החיבור עם מכון המחקר מיגל כמו גם על אופציות המחקר בשני המוסדות ותוכנית הגיוס שלהם לחוקרים.
ד”ר ארי מאירסון, ראש המעבדה לביולוגיה מולקולרית של מחלות כרוניות במכון המחקר מיגל ומרצה בפקולטה למדעים במכללה האקדמית תל-חי סיפר על המחקר במדעי החיים במכללה.
עוד סיפרה על דרכה המקצועית ולמה בחרה בתל חיד”ר דפנה גרוס מנוס, מרצה בחוג לעבודה סוציאלית בתל-חי, מומחית ברווחה סוביקטיבית של ילדים, עוני ורווחה.
שלוש הדוברים השיבו על שאלות מקהל צופים בוובינר

לצפיה כעת

איך הפסקתי לפחד מקריירה בתעשייה

ד”ר ינאי פישביין חזר מפוסט דוקטורט ב-UCSF לפתוח מעבדה בטבע והוא כיום associate director וראש צוות חוקרים במחלקת הפארמקולוגיה במו”פ הייחודי ב”טבע”. הצוות וד”ר פישביין עובדים על פיתוח תרופות מקור. הוא סיפר על הדרך שהוא עשה, הבחירות שלו, איך הוא רואה את ההתפתחות המקצועית בתעשייה ומה הוא עושה בטבע.

ד”ר טל יועץ מנהלת בקשרי האקדמיה בטבע הציגה מתוקף תפקידה את תכני סדנת חשיפה לתעשייה בחסות טבע בינואר 2019 – https://scienceabroad.org.il/he/%D7%A1%D7%93%D7%A0%D7%AA-%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%9C%D7%AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%94/

גב’ כוכב ניר ממחלקת הגיוס של טבע סקרה את תעשיית הביוטק בישראל ואת הצרכים העתידים של פיתוח ומחקר בטבע. בנוסף, הציגה את המשרות הפתוחות ומסלול הקריירה בטבע.

לצפיה כעת

קשיים רגשיים בפוסט דוקטורט עם הפסיכולוגית מור רמות

רילוקיישן לצורך מחקר בחו”ל הוא חוויה מאוד מורכבת, הטומנת בחובה אתגר רגשי לא פשוט. אז למה חשוב שנהיה מודעים בתוך התהליך שאנו עוברים? וכיצד נשמור על בריאותנו הנפשית בתוך החוויה הזו?
בוובינר הציגה הפסיכולוגית מור רמות מעט מהאתגרים הרגשיים שמתמודדים עימם פוסט דוקטורנטים ובני משפחותיהם, ונקודות למחשבה לצורך התמודדות בריאה יותר.
הוובינר מיועד לאנשי מחקר ומדע לפני ובזמן השהות בחו”ל ולבני/ות זוגם/ן.

על הדוברת: מור רמות, מומחית בפסיכולוגיה התפתחותית בישראל ומטפלת זוגית ומשפחתית בקליפורנייה. בעלת רקע רחב בטיפול במשפחות במצבי משבר ולאחרונה גם בליווי משפחות ברילוקיישן. נמצאת ברילוקיישן בסן דייגו מזה שנה וחצי, בשל פוסט דוקטורט של בן הזוג, אמא לשניים.

לצפיה כעת

איך לחפש מחו”ל עבודה בישראל עם גב’ חגית לרנר

חגית לרנר היא המנהלת של Step uP – ייעוץ קריירה והשמות בתחומי מדעי החיים (מכשור רפואי, ביוטכנולוגיה וטכנולוגיות לחקלאות). היא מביאה איתה ניסיון של כ-15 שנים בגיוסים וליווי קריירה בתחומים אלה.

הוובינר סקר את התהליך של חיפוש עבודה במגוון רחב של היבטים הקשורים בחיפוש עבודה ובתהליך הראיון בכללם:

– תהליך גיוס מקובל בישראל על שלביו השונים
– מתי נכול להתחיל לחפש
– מבנה קורות חיים
– הכירות עם ערוצי גיוס שונים ומה ההמלצה בנוגע לכל ערוץ
– עבודה עם לינקאין
– הכנה לראיון
– קצת על שפת גוף
– מה עושים אחרי הראיון והתנהלות לאורך כל תהליך הגיוס.

לצפיה כעת

פוסט-דוקטורט בתעשייה – תוכניות המו”פ האירופי

מר מתן רהב הוא איש הקשר הישראלי ב-ISERD לתוכניות Marie S. Curie ו- ERC.  הוא הציג בוובינר את תוכנית מרי קירי לניידות חוקרים, ובפרט על תוכנית ה-Individual fellowship:
– המסלולים השונים והאפשרויות השונות דרך האיחוד האירופי – European Fellowship מול Global Fellowship, Standard Panel, Re-integration Panel וכו’
– למי התוכניות מיועדות ולאילוחוקרים הן עשויות להיות רלוונטיות
– מה ממומן במסגרת המענק
– כיצד מתקבלת ההחלטה (קצת על תהליך השיפוט)
– מאיפה מתחילים? כיצד ניגשים?

בהמשך הציגה ד”ר אלית שטרק-ענבר שמכהנת כ-Director of Research and Clinical Affairs בחברת אינטנדו, הרצליה, חברה המפתחת תוכנות לאימון קוגניטיבי לאנשים עם פגיעות וליקויים קוגניטיביים.
היא זכתה במלגת מארי קרי למחקר בתעשיה עבור המחקר שהיא מובילה בחברה. לאחר סיום לימודי הדוקטורט בתוכנית הבינתחומית למדעי המח, באוניברסיטה העברית, עברה הכשרת פוסט-דוקטורט באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, במעבדתו של פרופ’ ריצ’ עברי, בנושא למידה מוטורית ומעורבות קוגניטיבית. במהלך הפוסט-דוקטורט, הובילה שיתוף פעולה מחקרי עם חברת Posit Science בייסודו של פרופ’ מייק מרזניק, מאבות חקר הנוירופלסטיות. לאחר מכן עבדה מספר שנים כחוקרת בכירה בחברה זו. היא חזרה לארץ בקיץ 2017, לאחר כ-7 שנים בברקלי, קליפורניה. היא נתנה דגשים על היבטים שונים במלגה וטיפים אישיים שלה למועמדים.

לצפיה כעת
Scroll to top
Skip to content