תודות וסיפורי הצלחה

אני מאוד מרוצה מתוכנית המלגות (5 מתוך 5) והיא אכן סייעה לי ואפילו יצרה רושם טוב במחלקות שביקרתי בהם והודעתי להם שאני מקבל מלגת נסיעה לצורך הראיון. המענה היה זריז ולעניין. התהליך קל ופשוט כל עוד מגישים את החומר הדרוש.

קיבלתי הצעת עבודה מהטכניון ומעוד מקומות בארץ. הסטטוס שלי הוא שאני מסיים את הפוסט שלי ביולי הקרוב ופותח את המעבדה שלי בתחילת השנה האקדמית הקרובה במחלקה להנדסה ביורפואית.

שביעות רצוני גבוהה, הטיפול בי היה מהיר וללא דופי, הכסף נתקבל בזמן ולא נאלצתי לעסוק בבירוקרטיה מעבר למינימום. קיבלתי שתי הצעות עבודה בעקבות ביקורי, אחת מהן תמומש בקרוב כפי הנראה ובקיץ 2018 נעתיק את מגורינו לישראל.

התהליך היה נהדר. פשוט, ברור וקל. המלגה מאוד סייעה לי. המענה היה מהיר וקיבלתי תשובה לכל שאלה שהייתה לי.

בזכות התמיכה הנדיבה של המלגה יכולתי להגיע לארץ ולעשות סבב של ג'וב טוקס. התקבלתי כחברת סגל במסלול של קביעות בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית ואני חוזרת לארץ באמצע יולי.

אני מאוד שמח שישנה כזאת תכנית, והיא בהחלט סייעה לי להשתלב בעבודה בארץ. חזרתי לארץ באפריל 2018 ואני ממשיך כפוסטדוק בארץ.

המלגה מאד חשובה ביחוד כי משכורות הפוסטים מאד נמוכות .
התהליך היה קל ופשוט ויותר חשוב מהיר  ובעקבותיו התקבלתי למשרה ואנחנו חוזרים ביולי 2018 לארץ.

תוכנית המלגות סייעה לי רבות. המענה שקיבלתי היה מהיר ויעיל, זאת אף על פי שהגשתי את המסמכים מאוחר יחסית. התהליך היה ברור ביותר.

אכן קיבלתי הצעת עבודה בעקבות הראיון, אולם בשל נסיבות משפחתיות דחיתי את ההצעה הזו. אני מתחיל עבודה כפרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת York בטורונטו.

כל הכבוד על קיומה של תכנית המלגות, היא סייעה לי להגיע לארץ בתקופה שבה המשאבים שעומדים לרשותי דלים יחסית, על מנת לבצע סיבוב במספר אוניברסיטאות. הרגשתי שיש מענה נאות ויותר חשוב מכך נכונות לעוזר ושלמישהו בארץ איכפת מהמדענים שלה שנמצאים בחו"ל.

המון תודה על כל העזרה שלכם שממש מחממת לי את הלב, ואיננה מובנית מאליו.

התהליך היה מהיר ופשוט.  קיבלתי מענה מהיר ואדיב לשאלותיי דרך האימייל.
וכמובן מצאתי בארץ עבודה. הגעתי לראיון באוניברסיטת תל אביב בדצמבר 2017 במימון המלגה ואני מתחיל כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ביולי 2018. באמצע אפריל חזרתי לארץ עם משפחתי.

הפידבק חיובי מאוד. לאורך כל התהליך היה מענה מהיר, יעיל ואישי. המלגה סייעה לי מאוד בקיים סבב ראיונות ראשון בארץ במספר מוסדות אקדמיים וקליניים.

בעקבות הנסיעה עברתי לשלב הסופי של מועמדות לתקן קבוע בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית. אני מאוד מקווה לעבור בהצלחה ולחזור לארץ כבר בסיום הקיץ הקרוב.

אני מאוד מרוצה מתוכנית המלגות, היא מאוד עזרה לי והתהליך היה פשוט וקל.
בעקבות נסיעה זו, קיבלתי משרת חוקר בטכניון ואני חוזר לישראל באוגוסט 2018.

התכנית סייעה לי מאד מאחר שלא היה לי מקור מימון אחר לטיסה לארץ לצורך הראיונות, ואת יתר מחיר הנסיעה שילמתי מכיסי. הרגשתי שהתהליך היה פשוט במידה סבירה בהחלט ושהמענה שקיבלתי ממך היה ידידותי, ישיר, ויעיל.

קיבלתי משרת חוקר מן המניין בארץ בעקבות הנסיעה, באוניברסיטה העברית, ואגיע להקים את המעבדה, בגבעת רם ב 2019.

בסה"כ מאוד מרוצה מתכנית המלגות. בפועל זו הפעם הראשונה שקיבלתי סיוע שהיה מאוד פרקטי עבורי.  בעקבות הביקור נפתחו מספר אפשרויות ונראה כי אחת מהן עומדת בפני סגירה בימים אלה. התכנון הוא לשוב לארץ בקיץ 2019 ולהוביל תוכנית השתלות ריאה כמו גם מעבדה למחקר תרגומי בהשתלות באחד מבתי החולים הגדולים בארץ.

אני חושב שתוכנית המלגות מתנהלת בצורה יפה מאוד ואני אישית מאוד מרוצה.
לצערי לא התקבלתי למקום בו התראיינתי – אבל אני ממשיך במאמצים למצוא משרה בארץ.
בינתיים אני בארצות הברית.

I would like to thank you very much for the support and the wonderful service that you provided me. The process was relatively simple and quick and you were approachable.

I have secured a job in Poriya Medical Center and I am expected to return to Israel on July 2018.

אני חושב שכל מי שקורא כאן בוודאי מכיר בחשיבות של סיינס אברואד, אבל למי שבכל זאת מפקפק, אשמח אם יקרא את השורות הבאות.

אסף עושה פוסטדוק ב joint genome institute, הוא קיבל משרה בפקולטה לחקלאות והוא עומד לחזור לארץ. 

בנובמבר-דצמבר 2017 התכוננתי לראיונות לקראת משרה אקדמית בתחום הביולוגיה בישראל. הייתי די לחוץ מהסיטואציה משום שלמצגת (job talk) והרצאה מול קהל (chalk talk) אמורה היתה להיות השפעה קריטית על עתידי האקדמי והתחרות על משרות אקדמיות בארץ קשה מאד ומול המון מתמודדים מצויינים. 

לשמחתי מנהלי science abroad באוניברסיטת ברקלי, ד"ר עדי לביא וד"ר רעי קרן, נרתמו למשימה וארגנו לי שני מפגשים כדי להתאמן על שני סוגי ההרצאות. הם טרחו בארגון מקום מתאים, פינוי זמן יקר (שניהם פוסט דוקטורנטים עסוקים) הבאת קהל מקרב הישראלים החוקרים באוניברסיטה ואפילו ארגון כיבוד לנוכחים. 

קיבלתי המון פידבק ביקורתי ורלוונטי להרצאות שכלל התייחסות למבנה ההרצאה, התוכן המדעי וצורת ההצגה. כל הנוכחים בהרצאות היו מאד מפרגנים ודרכם הבנתי את הנקודות שחשובות לשיפור בהרצאה מול קהל מרקע רחב. לשמחתי התהליך הצליח מעל ומעבר וקיבלתי יותר מהצעה אחת אחרי הביקור בארץ. אני חושב שלחברי science abroad היתה תרומה מאד גדולה לבטחון שלי ולהצלחתי ואני מודה להם מקרב לב. אני יכול לציין שעברתי תהליך דומה של העברת המצגת עם קבוצה נוספת של חוקרים לא ישראלים שאני מכיר במכון המחקר שלי. כמות הביקורת הבונה שקיבלתי מעמיתיי הישראלים ב science abroad היתה רבה יותר והאכפתיות היתה מאד גבוהה, גם בקרב אנשים שלא מכירים אותי היטב.

את הפוסד-דוקטורט שלי עשיתי כישראלי יחיד ב- University of Nevada Reno (UNR). להיות שנתיים וחצי רחוק מקהילת מחקר ישראלית כלשהי, זה מיוחד. הרגשה חלוצית של פסיעה משפחתית בשביל לא מוכר. ולפעמים חסרה לי התייחסות, שותפות דרך ורעיונות מישראלים. לכן שמחתי כשיוני שר  הזמין אותי לפורום הפוסט-דוקטורנטים הישראלים בברקלי, בארגון של עדי לביא ורעי קרן ובחסות ScienceAbroad – UC Berkley. נפגשנו כשבועיים לפני טיסתי ארצה לסבב של ראיונות עבודה וג'וב טוקס. הקבוצה הייתה קטנה, אבל למפגש היה ערך עצום. קבלתי את כל מה שקיוויתי לקבל: הקשבה והתעניינות במחקר גם מבעלי חפיפה חלקית לתחומים שלי, שאלות והערות בונות, סיוע במיקוד המסרים ובעריכת המצגת, התאמת החומר לקהל היעד, הרבה תמיכה ועידוד, אווירה נהדרת – נפגשנו כמעט כמו חברים וותיקים, לפחות כמו עמיתים מוכרים. וכן, בסופו של תהליך לא מאוד נעים, אבל הכרחי וגם בונה – קבלתי משרה שמתאימה לי. אז לעדי, רעי, יוני ולכל מי שהגיע באותו יום – הרבה תודה על חלקכם. ולכל הפוסד-דוקטורנטים הישראלים באשר הם – עשו לעצמכם טובה והיעזרו בסיינס אברואוד, כי אם פניכם חזרה לישראל, אין תחליף למה שישראלים יכולים לקבל זה מזה.