שאלות ותשובות

על מנת להתקבל כחבר/ה ב ScienceAbroad צריכים להתקיים התנאים הבאים: א. אזרחות ישראלית ב. תואר שני לפחות ג. עיסוק במחקר ד. מגורים בחו"ל (או לקראת יציאה לחו"ל) ניתן להרשם באתר כמעסיקים פוטנציאליים או להצטרף לרשימת הדיוור מבלי להחשב חברים.

אנחנו לא גובים דמי חבר מהחברים, אנחנו מצפים מהם להשתתפות פעילה בתכניות השונות שמפעיל הארגון ומקווים לראות אותם מתנדבים במיזמים שונים שאנו מקדמים באקדמיה בחו"ל לשיפור תדמיתה של ישראל ולסייע ביצירת גשר בין הקהילה המקומית לישראל.

השהות בחו"ל ללא הסביבה התומכת של המשפחה והחברים בארץ מהווה אתגר להרבה מהחוקרים. כחבר/ה ב-ScienceAbroad תהנה/י מ: – קהילה תומכת לך ולבני המשפחה – מפגשים מקצועיים וחברתיים – קשרים וכלים שיקדמו את הקריירה המקצועית שלך – הטבות – תמיכה בחזרה לישראל
החברות בארגון תאפשר לך גם גישה לאתר המשרות, שימוש במנוע חיפוש קולגות ישראלים ברחבי העולם, מלגות לסבסוד כרטיס טיסה לראיונות עבודה בישראל וקשר עם אנשי מפתח באקדמיה והתעשייה בישראל. במידה ואת/ה עומד/ת לצאת לחו"ל, הארגון מספק לך נחיתה רכה וחיבור לקהילת חוקרים ישראלית תומכת. ניתן להיעזר ברשימת מנהלי המרכזים ובמנוע חיפוש הקולגות ליצירת קשר וקבלת מידע. חברי הארגון ממשיכים לסייע לאחר חזרתם לישראל לחבריהם שעדיין נמצאים בחו"ל ומחפשים לחזור לישראל או לקיים קשרי מדע.

מרכז הוא למעשה קהילה מקומית של מדענים ישראלים המקיימים מפגשים מקצועיים וחברתיים באופן תדיר. את המרכז מנהל/ת בהתנדבות מדען/ית ישראלי/ת המתפקד/ת כמנהל/ת האזורי של ScienceAbroad מול חברי הארגון וגורמים חיצוניים באזור הגאוגרפי עליו ממונה. תפקידו/ה להרחיב ולשמר את קבוצת חברי הארגון באזור עליו ממונה, לזהות את צורכיהם ולשקפם כלפי הנהלת הארגון. לארגון למעלה מ-20 מרכזים בקמפוסים בולטים בעולם.

מדענים ישראלים הנמצאים באזורים ללא מרכזים מוזמנים להשתתף בפעילות און ליין שלנו הכוללת וובינרים ורשתות חברתיות. על מנת להקים מרכז נדרשים שני דברים: (א) גרעין של מדענים ישראלים המעוניינים ליצור קהילה (ב) מדען/ית המוכן/ה להתנדב כמנהל/ת איזורי יש להפנות פניות להקמת מרכז אל info@scienceabroad.org.il

פעילות הארגון ממומנת על ידי משרד העליה והקליטה, Israeli American Council, הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, האוניברסיטה העברית בירושלים, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, גופים עסקיים ופילנתרופיים והכנסות מפעילות.

ניתן לפרסם מודעות דרושים למשרות בישראל בלבד והפונות לקהל היעד של הארגון, כלומר חוקרים ישראלים בעלי תואר שני לפחות. ניתן לפרסם משרה ללא עלות בלוח המשרות הסגור לחברים בלבד למשך 3 חודשים עם אפשרות להארכה. פרסום בראש לוח המשרות הפתוח לציבור הרחב ובניוזלטר כרוך בתשלום וניתן בחינם לגופים התומכים בנו תמיכה שנתית. לפרסום משרה יש להכנס ללוח, להרשם כמעסיק ואז לפרסם את המשרה/ות. המשרה תתפרסם רק לאחר אישור ידני שלנו בתוך שני ימי עבודה.
הפרסום ב-ScienceAbroad מאפשר הגעה לקהל מפולח העונה לקריטריונים הנדרשים מחוקר באקדמיה ובתעשייה בישראל. למעסיקים רשומים ניתנת אפשרות לחיפוש אקטיבי של מועמדים במנוע חיפוש הקולגות.

הארגון פונה לקהל יעד מצומצם ומאפשר למעסיקים לפרסם פרסום ממוקד. לוח המשרות הוא שירות לחברים ולכן נדרשת הרשמה לאתר ועמידה בקריטריונים של חבר בארגון.
למעסיקים רשומים ניתנת אפשרות לחיפוש אקטיבי של מועמדים במנוע חיפוש הקולגות.

ScienceAbroad מציע לחבריו תכנית מלגות להשתתפות במימון כרטיסי טיסה לצורך הגעה לראיונות עבודה בישראל בשיתוף עם התכנית הלאומית להשבת אקדמאים ומשרד העליה והקליטה. המלגה מיועדת לחברי ScienceAbroad ולאקדמאים הרשומים לתכנית הלאומית להשבת אקדמאים המתכוונים להגיע לראיונות עבודה בארץ באקדמיה, במוסדות המחקר והרפואה או בתעשייה הישראלית, וכן ליזמים בעלי רעיון למיזם טכנולוגי, או בעלי חברה טכנולוגית, או בכירים בחברה הבודקים אפשרות להקמת מיזם טכנולוגי בארץ או העברת מחקר ופיתוח לישראל או מימוש המיזם בארץ. הגשת המועמדות באמצעות הטופס הבא.

וובינר הוא סמינר המשודר און ליין בשידור חי ומאפשר למשתתפים מכל העולם להתחבר בו זמנית ולקיים אינטרקציה עם הדובר/ת. הארגון מקיים מדי חודש וובינרים בנושאים הקשורים לקידום קריירה, הכרות עם מוסדות המחקר האקדמיים בישראל, הכרות עם התעשייה, כלים לניהול ויזמות ומידע כללי לקראת חזרה לישראל.
ההרשמה לוובינר (לחברים בלבד) מתבצעת מראש. הנרשמים יקבלו לינק פרטני שאינו ניתן להעברה עימו יוכלו להתחבר לוובינר. את רשימת הוובינרים הקרובים ניתן למצוא כאן. ניתן לצפות בובינר ממחשב (מומלץ) או מטלפון חכם ולשאול שאלות במהלך הסמינר. הוובינרים מוקלטים וניתן לצפות בוובינרים ששודרו בעבר בארכיון.

א. מפגשים עם חברי ScienceAbroad במרכזים בחו"ל – אם את/ה מתכנן/ת נסיעה לחו"ל (כנס, שבתון, פגישות עסקיות) נשמח לארח אותך למפגש עם חברינו. נפגשים אלו חשובים להם לקבלת מידע עדכני על המחקר בישראל והאופן בו כדאי להיערך לקראת חזרה לארץ. רשימת המרכזים כאן – לפניה בנושא ארגון מפגש. ב. השתתפות בתכנית הסמינרים המקוונים (וובינרים) – הארגון מקיים תכנית סמינרים מקוונים בנושאים הקשורים לפתוח קריירה ומידע על פרויקטים המגייסים מדענים למחקר בישראל, נשמח לרעינות ונושאים שיכולים לסייע למדענים בחו"ל לקראת חזרה לארץ הובינרים משודרים בשידור חי ומוקלטים. לפניה בנושא העברת וובינר. ג. לוח משרות – נודה על קבלת משרות ו"קול קורא" אותם נדאג לפרסם בלוח המשרות שלנו ובכל אמצעי המדיה החדשה העומדים לרשותנו. ד. סמינרים לדוקטורנטים לקראת יציאה לפוסט – אנו מקיימים באוניברסיטאות סמינרי הכנה לדוקטורנטים המתעתדים לצאת לפוסט דוקטוראט בחו"ל. בסמינר ניתנים טיפים לקראת היציאה לחו"ל ואנו מציעים להם לחבור אלינו עוד לפני היציאה כדי להקל את המעבר ולשמור קשר עם ישראל במהלך ההשתלמות – להזמנת סמינר לדוקטורנטים.

ScienceAbroad מאגד מאז 2006 למעלה מ-2,000 מדענים וחוקרים ישראלים ברחבי העולם ומהווה היום את הרשת הגדולה ביותר לקהל זה. אנחנו מאפשרים לכם הגעה ממוקדת לקהל הישראלים האקדמאים השוהים בחו"ל, לבני משפחותיהם ולחבריהם בקהילה. מדובר בקהל מחובר לישראל הנוסע לביקורים תכופים. כל ההכנסות שלנו הן לטובת הפעילות הציונית שלנו להשבת מוחות ושמירת צביונה של ישראל כמעצמת מחקר עולמית. אנחנו ארגון קטן והצוות שלנו מחוייב למתן מענה מהיר, ליווי אישי וסיוע במידע והקשרים שלנו.
ניתן לקיים את שת"פ הבאים: א. הטבה לחברי ScienceAbroad ההטבה תופיע בדף ההטבות לצד לוגו החברה שלכם וקישור ייעודי לאתר שלכם. הודעה על ההטבה תפורסם בניוזלטר. ב. חסות לארועים. ג. באנר פרסומי ותוכן ממומן באתר. אנחנו מוכרים על ידי רשויות המיסים בארץ ובחו"ל להחזר מס בגין תרומה (סעיף 46 בישראל להוסיף תעודה).

אם מדאיגה אותך בריחת המוחות מישראל, אם חשוב לך עתידה הכלכלי והאקדמי של ישראל ומעמדה בעולם כמעצמת מחקר והייטק ואם מדאיגה אותך תדמיתה של ישראל בקמפוסים בחו"ל נשמח לתמיכתך! ScienceAbroad מאגד מאז 2006 למעלה מ-2,000 מדענים וחוקרים ישראלים ברחבי העולם ומהווה היום את הרשת הגדולה ביותר לקהל זה. הארגון מעודד קשרי מדע בינלאומיים, מחבר את החוקרים לישראל ותומך בחזרתם על מנת שיביאו עימם את הידע, הכישרון, הניסיון והקשרים שצברו לאקדמיה ולתעשייה כמנוע צמיחה לישראל.
הארגון פועל נגד הקריאות לחרם אקדמי ודה לגיטמציה של ישראל ומפעיל תכניות למיתוג ישראל בקמפוסים ברחבי העולם.